Energoinvest

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Energoinvest

Post by Shahab »

HANS wrote:Sutra u Sarajevu prezentacija jednog od najvećih projekata "Energoinvesta"
Akta.ba, 1.9.2015

Prezentacija završne faze proizvodnje, integracije i ispitivanja telekomunikacijske opreme za izgradnju trafostanice El Milia naponskog nivoa 400/220kV, koji "Energoinvest - Sarajevo", realizira za Elektroprivredu Alžira - Sonelgaz, bit će održana sutra u Sarajevu.

Naime, radi se o jednom od najvećih projekata "Energoinvesta" u novijoj historiji, koji će prezentirati direktori "Energoinvestovih" sektora Vedad Čengić Kerim Balta, saopćeno je iz "Energoinvesta - Sarajevo".
Dobra vijest.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Energoinvest

Post by HANS »

Kreće isporuka Energoinvestove opreme za najveću trafostanicu u Africi
Izvor: Akta.ba, 2.9.2015

Kompanija Energoinvest d.d. Sarajevo upriličila je danas u Blažuju kod Sarajeva prezentaciju za novinare elektroopreme koja će za deset dana biti isporučena kompaniji Sonelgaz iz Alžira, a biće ugrađena u najveću trafostanicu u Africi – El Miliju.

Riječ je o isporuci 36 ormara sa visokosoftificiranom opremom koja će omogućiti tri nivoa zaštite za savremenu elektroenergetsku mrežu.

Kako je rečeno na prezentaciji, radi se o najvećem projektu Energoinvesta u novijoj historiji, čija je vrijednost oko 52 miliona eura (oko 104 miliona maraka).

Prema riječima rukovodioca sektora za informacione i telekomunikacione tehnologije u Energoinvestu, Vedada Čengića, stečene reference u ovom projektu omogućiće snažniji prodor Energoinvesta na stranim tržištima i osigurati će bolju konkurentnost za bosanskohercegovačku kompaniju.

Kazao je da će 36 ormara biti uskoro isporučeno, te da je njih 14 već ranije otpremljeno za Alžir a poslužit će uvezivanju 19 trafostanica u sklopu projekta izgradnje El Milije – najveće trafostanice u Africi, čija je dimenzija jednaka veličini 150 fudbalskih igrališta.

Kako je izjavio rukovodilac Sektora za inženjering i elektroenergetiku, Kerim Balta, osim proizvodnje i isporuke, radnici Energoinvesta opremu će i montirati, testirati, te pustiti u pogon.

"Pakovanje opreme je u toku, ali priča tu ne prestaje. Ona se nastavlja sa montažom u Alžiru, ispitivanjem i puštenjam opreme u pogon i trajaće sve dok ne prođe garantni rok. Na samom projketu radilo je oko 60 ljudi, od projketovanja, realizacije posla, komercijalnog segmenta itd.", rekao je Balta.
Kada drugi nebi krali bio bio bi ovo pravi uspjeh..
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

:mrgreen: Osim turskog Temsana kako sam informiran za kupovinu Energoinvesta možda tu budu i Tyco International, Siemens, Schneider Electric, Alstom, ustvari siguran sam da će neki od ovih biti.
Na berzi trenutno postoji samo manipulacija sa ciljem da se smanji broj akcionara, a bilo bi jako zanimljivo znati koliko ih ima u ovom trenutku.

Još nešto jako bitno, a to je da mi još niko sa SASE nije odgovorio zašto nije publikovana vijest o poslu između 10 i 20 miliona eura koje je dobio Energoinvest prije par mjeseci u jednoj afričkoj državi sa još jednom francuskom firmom.

Energoinvest je vruć kolač, dobro radi i niže uspjehe, problem je što mnogi hoće da se ugrade u prodaju, ali izgleda nešto ne ide kako treba..

:D
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

A možemo li znati zašto niko od nabrojanih firmi se nije javio na prvi tender( ako se na to misli u rečenici sa Temsanom) kada je globalna situacija u svijetu bila puno povoljnija za M&A.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

panzer wrote:A možemo li znati zašto niko od nabrojanih firmi se nije javio na prvi tender( ako se na to misli u rečenici sa Temsanom) kada je globalna situacija u svijetu bila puno povoljnija za M&A.
Tender SDA ili tender... :D

Standard & Poor's daje signale o sve sigurnijem investiranju u BiH, meni je to mjerilo.

Pitajmo Energoinvest zašto, političko rukovodstvo (dio) to najbolje zna.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

sayo wrote::mrgreen: Osim turskog Temsana kako sam informiran za kupovinu Energoinvesta možda tu budu i Tyco International, Siemens, Schneider Electric, Alstom, ustvari siguran sam da će neki od ovih biti.
Na berzi trenutno postoji samo manipulacija sa ciljem da se smanji broj akcionara, a bilo bi jako zanimljivo znati koliko ih ima u ovom trenutku.

Još nešto jako bitno, a to je da mi još niko sa SASE nije odgovorio zašto nije publikovana vijest o poslu između 10 i 20 miliona eura koje je dobio Energoinvest prije par mjeseci u jednoj afričkoj državi sa još jednom francuskom firmom.

Energoinvest je vruć kolač, dobro radi i niže uspjehe, problem je što mnogi hoće da se ugrade u prodaju, ali izgleda nešto ne ide kako treba..

:D
Što se tiče broja dioničara to nije misterija. evo na stranici Sase pod Energoinvest piše 3933 dioničara u ovom trenutku. Tako da ako je cilj smanjiti broj dioničara teško će to ići sa ovom cijenom jer će rijetko ko od malih prodati na istorijskom minimumu. Meni je logičnije da je cilj sniziti cijenu vještački da bi oni koji love u mutnom kupili nisko a onda ako bude preuzimanja prodali po znatno višoj cijeni. Često su kupovane mizerne količine samo da se zabilježi neka niska cijena ali to je obično kratkoročno. Iz iskustva znamo da ako nešto krene gore začas se poništi i višegodišnje svlačenje čim se pojave veće količine na kupnji ode to u nebo. Mislim da će oni koji možda već sad znaju nešto o budućem preuzimanju-insajderi, to čuvati od javnosti do kraja. pretpostavljam i da prodaje neće biti do nekakvog restrukturiranja jer ENISR nije naveden u ovm prvom valu za privatizaciju sa Bosnalijekom SOSOROM I FDSom.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

sayo wrote:...............Još nešto jako bitno, a to je da mi još niko sa SASE nije odgovorio zašto nije publikovana vijest o poslu između 10 i 20 miliona eura koje je dobio Energoinvest prije par mjeseci u jednoj afričkoj državi sa još jednom francuskom firmom.......
je li ovo to?
http://www.klix.ba/biznis/privreda/ener ... /151008049
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

I na Energoinvestu ode kolicina od cca 6000 komada po 1,7
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

montypython wrote:
sayo wrote:...............Još nešto jako bitno, a to je da mi još niko sa SASE nije odgovorio zašto nije publikovana vijest o poslu između 10 i 20 miliona eura koje je dobio Energoinvest prije par mjeseci u jednoj afričkoj državi sa još jednom francuskom firmom.......
je li ovo to?
http://www.klix.ba/biznis/privreda/ener ... /151008049

Nije to. Ovo je sa jednom francuskom firmom. Tako sam napisao.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

insider wrote:I na Energoinvestu ode kolicina od cca 6000 komada po 1,7

300,188, 2653 u 11,23,31h i 347 11,35,24h i 1891 u 11,35,51h


i valjam se od smijeha koliko je sve ovo providno.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Post Reply