Elektroprivreda BIH

panzer

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer » 26 Jun 2020, 11:04

Pa kako sad. Ne znaš koja će sutra cijena biti.

Možeš govoriti vrijedi toliko ili toliko ali nije baš posao ni čekati 10-15 godina da to što vrijedi i tržišno postane tako. Kad ovi i dalje imaju isti način. Hajde malo su se paketirali u zadnjih mjesec dana ali još uvijek sipaju i po 1000,2000 dionica.

montypython

Post by montypython » 26 Jun 2020, 13:13

Ne mislim da se radi o 10 ili 15 godina do tržišne potvrde realne vrijednosti. Onaj koji je kupovao neće više htjeti da cijena bude niska. Prije će biti da se radi o sedmicama ili danima do kraja paket prodaje, ako nije već gotovo. Sumnjam da će se ova dionica ikad više moći kupiti na ovom nivou. Osim toga ima i dividenda. Znamo da EPBiH bez problema čak i pri ovako niskoj cijeni struje može imati dobit od 30-40 miliona pa i 60. Da je cijena struje normalnija imali bi i preko 100. Međutim čak i pri 30 m dobiti to je 1 KM po dionici ili 10% od ove cijene sad. Pri 60 m dobiti-duplo. Tako da jednostavno ne vidim kako se može izgubiti na ovoj dionici pri ovoj cijeni dok je mogućnost za dobit ogromna. Realno upravo je ova pljačka tj paket prodaja fondova i dovela da je uopšte moguće kupiti JPESR po ovoj cijeni sad, zato i sumnjam da će ta mogućnost dugo trajati. Čim se taj "prozor" zatvori desiće se ono što se desilo i na FDSu i na SOSORU i što se izgleda dešava na BSNLu samo što je po meni mogućnost rasta za JPESR veća

Sitna buranija

Post by Sitna buranija » 26 Jun 2020, 16:57

Dok je kod Big-a 1,29% dionica, rasprodaja nije gotova...

brzi

Post by brzi » 01 Jul 2020, 17:21

panzer wrote:
15 Jun 2020, 08:17
U maju niska proizvodnja u HE a pojačali su u TE.
Bičakčić prije nekoliko dana spominje da se dosta i uvozi po niskim cijena što bi bilo dobro ako se može uvesti po trenutnim cijenama. Ali ni potrošnja u maju nije bila nešto velika.
Danas sam prolazio pored Jablaničkog i iznenadio se, mislio sam da je akumulacija prazna pa da je zbog toga loša proizvodnja na HE.
Akumulacija je puna do mosta u Konjicu.

Post Reply